تاریخ ، از یاد رفته .....
 
قالب وبلاگ

 

زن در این دولت هم چنان جنس دوم .........    

 

مخاطب سخن من ، تمامی زنانی هستند که مسئولند ، اما همواره از خود سلب مسئولیت کرده اند . گرچه تاریخ نشان می دهد که زنان در طول سالیان متمادی ، نقش به سزایی را در سیاست داشته اند . ولی با همه ی این فداکاری ها ، بازهم شاهد تضییع حقوق زنان در جامعه هستیم . متاسفانه اندیشه ی مرد ایرانی بسته بوده و استبداد و مرد سالاری در جزء جزء بدنه ی این جامعه ریشه دوانده است و حتی شاهد آن هستیم که با تشکیل مجلس ، زنان نه حق انتخاب داشتند و نه حق انتخاب کردن .

امروز ، اما وضعیت به گونه ای دیگر است ، شخصیت از دست رفته ی زن ایرانی را باید خود زنان بازگردانند . ( البته اگر حضرات اجازه به زنان بدهند . )  زنان ایرانی باید بدانند که در چه جایگاه و موقعیتی قرار دارند ، تا بتوانند شخصیت اجتماعیشان را که سال های سال در زیر پای مردان مستبد لگدمال شده ، دوباره بیابند . امید است ، در آینده ای نزدیک شاهد حضور فعال و زنده ی زنان ایرانی در عرصه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، ادبی و ... باشیم . باشد که درهای بسته گشوده شود و سرنوشت زنان هر نسل با زنان نسل قبل متفاوت باشد . اما سوال های بدون پاسخ ، آیا به راستی زندگی زن  ایرانی  ماهیتا تغییر یافته است ؟ آیا زنان ما دچار دگرگونی های فکری و اخلاقی و رفتاری نسبت به گذشته شده اند ؟  آیا اگر زن خیانت کرد ، مرد سکوت می کند ؟ چرا می گویند : زن تا نزاید بیگانه است  چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟  زن ایرانی ویترنش آب و رنگ گرفته ، امروزی تر شده ولی با همان افکار پوسیده ی قدیمی ، متاسفانه ....

و در پایان با سخن دکتر حسابی ، سخن خود را به پایان می رسانم .

" .. هرچه دارم از مادری دارم که مرا بی پدر بزرگ کرد و تشویق کرد تا به تحصیل بپردازم و از جان خود در این کار مایه گذاشت و می گفت : حالا که زنان میدان ندارند ، باید به جای من هم بخوانی و بدانی ... "  و این وصیّت و نصیحتی است که در طول تاریخ از زبان زنان زیاد شنیده شده است .

[ شنبه 27 تیر‌ماه سال 1388 ] [ 05:51 ب.ظ ] [ الهه باقری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 250916

بک لینک